Recenze - Hvězdy nám nepřály

14. července 2014 v 20:56 | Ronny |  Recenze knih
Hoj, ahoj! Je tu moje první recenze! Už jsou to dva týdny, co začaly prázdniny a já už jsem stihla přečíst několik knih, ale tahle mi utkvěla v hlavě (asi tím, že je to úplně jiný žánr než normálně čtu). Takže tady je:


Anotace: Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.
Autor: John Green
Počet stran: 240
Rok vydání: 2012, v češtině 2013

Názor: Kdybych si prvně přečetla anotaci, tak bych si ji se vší pravděpodobností ani nepřečetla, protože jsem zvyklá na jiný žánr a jen podle popisu by mě nezaujala. Anotace skoro nic o knize neprozradí. První kapitoly jsem to četla z donucení, abych se ji už měla přečtenou a mohla číst něco jiného. Potom mě děj vtáhl do sebe a četla jsem vkuse několik hodin, dokud jsem ji nepřečetla. V hodně věcech jsme si s Hazel podobné.
Kniha je napsána dobře. Jsou tam části, u kterých se člověk zasměje, ale i smutné, u kterých se člověk drží, aby nebrečel. Je to tak trochu slaďárna, ale naštěstí se to ještě neblíží k harlequinkám. Čte se to dobře a člověk u toho vydrží.


Pokud si myslíte, že by to mohla být fajn knížka, ale nechce se vám číst, tak je už i zfilmovaná. A filmová verze se ani moc neliší od té knižní. Ikdyž je jako vždy lepší knížka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | Web | 14. července 2014 v 21:07 | Reagovat

Chcem si ju kúpiť :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama